Eleşkirt Güncel Gazetesi
ustreklammm

Eleşkirt’te İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi. Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi. Eleşkirt Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi tarafından Celal Oruç Hayvansal Üretim Fakültesi konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmaların […]

12 Mart 2019 - 17:05 'de eklendi.

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı düzenlendi.

Eleşkirt Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi tarafından Celal Oruç Hayvansal Üretim Fakültesi konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmaların yapılmasının ardından İstiklal Marşının kabulünü konu alan sine vizyon gösterimi yapıldı.

İstiklal Marşının kabulü ile ilgili resim şiir ve kompozisyon dallarında birinci olan öğrencilerin kompozisyon ve şiirlerini okumasıyla devam eden program öğrencilerin hazırladığı kısa tiyatro ile devam etti.

Müzik öğretmenleri ve öğrencilerden oluşan Eleşkirt Kültür Ve Sanat Merkezi koro ekibinin izleyenlerin takdirini toplayan performanslarıyla seslendirdikleri türküler sonrasında ,resim ,şiir ve kompozisyon dallarında dereceye girenlere protokol tarafından ödüllerinin verilmesi sonrası program sona erdi.

 

Programa ;  Eleşkirt Kaymakamı Gülhani Ozan SARI ,Tabur komutanı Yarbay Murat ALANKAYA,Belediye başkan vekili Kemal Sarı,cumhuriyet savcıları Burak Cemre BEKDEMİR ve Sibel Kaya,ilçe sağlık müdürü Ahu SARI ,İlçe emniyet amiri Recep KARTAL,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Destan Saatçılar ,bazı kurum ve kuruluşların amirleri ve çok sayıda öğretmen ve öğrenci  katıldı.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

matbaa
matbaa
İLGİLİ HABERLER